ALL SPIN CLASSES & CHILDCARE REQUIRE A RESERVATION THROUGH SIGNUPGENIUS.
*THERE IS A $10 NO SHOW/ LATE CANCELLATION FEE THAT WILL APPLY. PLEASE BE CONSIDERATE!

Click here for our SignUpGenius Link

FREE TRIBE TRIALS!! SEE FRONT DESK FOR SCHEDULE! SIGN UPS REQUIRED
*SIGN UPS BEGIN Monday, 4/12!

WEDNESDAY, 4/14 @ SOUTH
5:15 HIIT 45 – Brooke
8:30 Triple Threat 50 – Kristin
9:35 Warm Power Vinyasa –Laurie T
9:35 Triple Threat Ride – Vanessa
9:45 Core Conditioning 45 (V) – Megan
4:30 Yin Yoga (V) – Shawn
4:45 Spin 45 + Abs – Eileen
5:15 Cross Training*** (V) – Megan (***Class can be inside/outside)

THURSDAY, 4/15 @ SOUTH
5:15 Spin – AJ
8:30 HIIT 45 (V) – Matt
9:00 Slow Flow (V) – Laurie T
9:35 Spin Intervals – Brenna
11:00 Foundations Yoga (V) –Drea
4:45 Cardio Chisel (V) – Brooke
5:30 Triple Threat Ride – Alexa

FRIDAY, 4/16 @ SOUTH
5:30 Spin TABATA 45 – Amy Ric
8:30 Chisel (V) – Lacy
8:30 Spin Intervals – Krystal
9:35 Vinyasa (V) – Dana
9:45 Lift & Ride 45 (15/30) –Vanessa (NEW CLASS!)
5:00 CardioBG 45 (V) – Brooke

SATURDAY, 4/17 @ SOUTH
FREE TRIBE TRIAL WEEK BEGINS!
8:00 Spin Intervals – Carolanne
8:15 Pilates 45 (V) – Brooke
8:30 *FREE TribeFIT Trial – Matt (*10 max, sign up at the front desk)
9:15 Warm Power Vinyasa –Laurie T
9:30 Spin Intervals – Phil
9:30 *FREE TribeFIT Trial – Matt (*10 max, sign up at the front desk)

SUNDAY, 4/18 @ SOUTH
8:00 Spin TABATA – Carolanne
9:15 LINE DANCING 101 (75 Min) – Mary Ann & Amy S!
9:30 *FREE TribeFIT Trial – Matt (*10 max, sign up at the front desk)
10:30 Slow Flow (V) – Laurie T (NEW CLASS!)

MONDAY, 4/19 @ SOUTH
5:15 Chiseled Ride – Carolanne
7:15 TribeFIT Trial – Rick *
8:30 Power Shred 45 (V) – Megan
8:30 TribeCORE Trial – Kim*
8:30 Spin – Jamie
9:35 Vin + Yin Yoga (V) – Fran
9:45 Cardio Butts&Guts45 (V) – Lacy
4:45 Triple Threat Ride – Brooke
5:15 HIIT/AGILITY – Rod
5:30 TribeLIFE Trial – Kim*
6:00 Hot Vinyasa – Fran

TUESDAY, 4/20 @ SOUTH
6:00 Spin Intervals – Amy Ric
8:30 Body Design (V) – Kim
8:30 Spin Intervals – Krystal
9:35 Pilates – Kathy
9:35 TribeFIT Trial – Megan *
9:45 Boot Camp***– NO CLASS
11:00 Foundations Yoga (V)– Dana
4:30 TribeCORE Trial – Kim*
4:45 BARRE Intervals (V) – Brooke
5:30 TribeFIT Trial – Matt*
5:30 Lift & Ride (15/45) – Vanessa
6:00 Slow Flow (V)– Laurie T (NEW CLASS!)

WEDNESDAY, 4/21 @ SOUTH
5:15 HIIT 45– Carolanne
5:15 TribeFIT Trial – Rick *
8:30 Triple Threat 50 – Kristin
8:30 TribeCORE Trial – Kim*
9:00 Spin Intervals 45 – Phil
9:35 Warm Power Vinyasa–LaurieT
9:45 Core Conditioning 45 (V) – Megan
4:30 Yin Yoga – Shawn
4:45 Spin 45 + Abs – Hope
5:15 Cross Training*** (V) – Megan (***Class can be inside/outside)
5:30 TribeLIFE Trial – Kim*

THURSDAY, 4/22 @ SOUTH
5:15 Spin 45 + Abs – Jamie
8:30 Core Conditioning 45 (V) – Megan
9:00 Slow Flow (V) – Laurie T
9:35 Spin Intervals – Vanessa
9:35 TribeFIT Trial – Megan *
11:00 Foundations Yoga (V) -Drea
4:45 Chisel (V) – Brooke
5:30 Spin Intervals – Alexa
5:30 TribeFIT Trial – Matt*

FRIDAY, 4/23 @ SOUTH
5:15 TribeFIT Trial – Rick *
5:30 Spin TABATA 45 – Amy Ric
8:30 Chisel (V) – Lacy
8:30 Spin 45 + Abs – Krystal
9:35 Vinyasa (V) – Dana
9:45 Spin 45 + Abs – Hope
5:00 BUTI 45 (V) – Brooke

SATURDAY, 4/24 @ SOUTH
8:00 Spin Intervals – Amy Ric
8:15 Pilates 45 (V) – Brooke
8:30 FREE TribeFIT Trial – Matt*
9:15 Warm Power Vinyasa-Laurie T
9:30 Triple Threat Ride – Alexa
9:30 ZUMBA – Maryann
9:30 FREE TribeFIT Trial – Matt*
10:30 TribeCORE Trial – Kim*

SUNDAY, 4/25 @ SOUTH
8:00 Spin TABATA – Carolanne
9:15 Chisel (V) – Lacy
9:30 FREE TribeFIT Trial – Matt*
10:30 Foundations Yoga (V) – Drea

*FREE TRIBE TRIALS!! SEE FRONT DESK FOR SCHEDULE!
SIGN UPS REQUIRED AT THE FRONT DESK!